Hybrid stepper motor kit with driver 86HSE8N-BC38 8Nm
Seller«ГОЛД ІНДАСТРІ ІНТЕРНЕШЕНАЛ»
Brand:Vector
Product Code: Комплект гибридный шаговый двигатель с драйвером 86HSE8N-BC38 8Нм
SKU : 854709898264
Product available in stock : 12 Contact with the seller
You cannot order more than what is available.
You can request a product via the "Contact with the seller" form.
For sale kit - 86HSE8N-BC38 Hybrid Motor, HSS86 Driver and Feedback Cable.
Technical characteristics of the hybrid stepper motor:
Number of phases: 2 phases
Voltage: DC (20-80V)
Torque: 8Nm
Current: 6 A
Maximum speed: 1500RPM
Length: 136mm
Mounting type: Nema 34
Overall dimensions: 136mm * 86mm * 86mm
Shaft diameter: 14mm Key: 5mm